طراحی و چاپ و فروش مجموعه کتاب های تقویت ادراک دیداری کودکان در کتاب فروشی حرفه ای

اگر می خواهید کودکتان در خواندن، به دقت کلمات را ببیند، در نوشتن به جهت، مکان و تعداد نقاط، دندانه ها و سرکش ها توجه نماید، و در ریاضیات شکل ها را به درستی بشمارد، در محاسبات اعداد را جا نیاندازد، به علامت ها اهمیت دهد، و مساله ها را به خوبی درک کند، مجموعه ی حاضر را به شما پیشنهاد می کنیم.

این مجموعه به شیوه ای سرگرم کننده، تاثیر شگرفی بر توانایی های تحصیلی کودکان خواهد داشت.

 

 

 

 

 انسان حدود 80 درصد اطلاعات محیط پیرامون خود را از طریق حس بینایی کسب می کند. اما آنچه انسان می بینند تنها تصویر آن چیزی که بر روی شبکیه افتاده نیست، بلکه این تصاویر باید در مغز مورد پردازش و معنابخشی قرار گیرند، تا آنچه می بینیم را خلق کنند. انسان برای کسب اطلاعات صحیح و کارآمد از کانال بینایی، نیازمند توانایی ادراک دیداری است. ادراک دیداری یکی از فرایندهای روانشناختی پایه است که نقش مهمی در کارکردهای هوشی و تحصیلی افراد دارد. هر چند در دوران کودکی بخش اعظم یادگیری های کودکان از طریق حس بینایی کسب می شود، اما تا کنون کتاب های بسیار کمی در جهت پرورش و تقویت ادراک دیداری کودکان به چاپ رسیده است، حال آن که نقص و ضعف در این زمینه منجر به مشکلات تحصیلی مانند؛ عدم تشخیص جهت حروف و اعداد مشابه از یکدیگر، اشکال در نقطه گذاری حروف و کلمات، سردرگمی نسبت به جهت نوشتن از راست به چپ یا چپ به راست در ریاضیات و فارسی، و بی توجهی نسبت به تعداد دندانه ها، نقاط و سرکش ها در حروف و کلمات می گردد. همچنین مشکلات غیر تحصیلی مانند؛ گم شدن در موقعیت های مکانی جدید، بی توجهی نسبت به محرک های دیداری در محیط اطراف، و حتی مشکلات اجتماعی مانند عدم درک درست حالات چهره و بدن اطرافیان، و در نتیجه ناتوانی در ارتباط موثر و کارآمد، می تواند ناشی از ضعف در زمینه ی ادراک دیداری باشد. در حقیقت اگر کودکان را در زمینه ی ادراک دیداری تقویت نکنیم، ممکن است با کود كانی روبرو شویم که با وجود چشم های سالم، قادر به استفاده موثر از بينايي خود نیستند.

از آن جا که قلمرو وسيع ادراك ديداري دارای خرده مهارت هاي متعددي است، در کتاب حاضر برنامه ریزی دیداری ـ حرکتی مورد توجه است. تمرین های ارائه شده در این کتاب می توانند؛ موجب تقویت توانایی برنامه ریزی، آگاهی فضایی، جهت یابی، و نیز افزایش توانایی تعقیب دیداری، هماهنگی چشم و دست و توانایی بازداری در کودکان شود.

این مجموعه با هدف تقویت مهارت های ادراک دیداری کودکان عادی و استثنایی تنظیم شده، و به عنوان یکی از ضرورت های برنامه توانبخشی کودکان دارای نیازهای ویژه از جمله کودکان دارای اختلال یادگیری پیشنهاد می گردد.

تلاش مجموعه حاضر بر آن است، تا با تقویت توانایی های پایه مانند؛ دقت و توجه دیداری، ادراک فضایی،  برنامه ریزی و حل مساله فضایی، موجب بهبود کارکردهای تحصیلی و تحولی کودکان گردد.

کتاب حاضر با توجه به توانایی های هر کودک، می تواند در مقاطع پیش دبستان یا دبستان مورد استفاده قرار گیرد. 

فروش کتاب در فروشگاه بهتا پژوهش با 20% تخفیف

انتشارات بهتاپژوهش

www.behtanashr.ir

استعلام قیمت کتاب: 09130002501

فـروش کتاب های منتشر شده: 09130002502

تلفکس: 03132666635

 استعلام هزینه طراحی و گرافیک