چاپ کتاب مبانی حقوق و قانون اساسی

 یکی از علوم مهم در هر کشوری، علم حقوق است، علمی که ریشه در اخلاق و فقه دارد. به همین دلیل در اکثر رشته های علوم انسانی یکی از شاخه های این علم به عنوان یکی از عناوین درسی، معرفی شده است و این امر نشان دهنده اهمیت این علم در میان سایر علوم است.

 برای ورود به هر علمی، مبانی و اصولی وجود دارد که بدون فراگیری آن مبانی، امکان فهم صحیح و درست آن علم وجود ندارد. در رشته حقوق نیز مبانی و کلیاتی وجود دارد که تحت عناوین مختلفی چون "کلیات حقوق"، "مقدمه علم حقوق"، "مبانی حقوق" و. . . توسط حقوق دانان مورد بحث قرار گرفته و به عنوان یکی از دروس مهم رشته حقوق، علوم سیاسی و . . . معرفی شده است با توجه به اینکه برای کلیه دانشجویان داشتن حداقل اطلاعات حقوقی سودمند و مفید می باشد، ضروری است کتبی را که در این زمینه تاًلیف شده را مورد مطالعه قرار دهند؛ زیرا دانشجویان دانشگاه های ما، در هر رشته ای که باشند، نیاز به یک سلسله اطلاعات حقوقی کلی عمیقی دارند که آنها را در فهم بعضی اصطلاحات و مفاهیم حقوقی که کم و بیش در بعضی از دروس آنها مطرح می گردد، یاری دهد. ضمن اینکه دانشجو نباید مانند سایر افراد جامعه از کلیات مربوط به علوم مختلف و به خصوص علم حقوق –که جزو علوم اجتماعی است- بیگانه باشد.

 همان طور که بیان شد در ارتباط با کلیات و مبانی حقوق کتب متفاوتی تدوین شده است که برای دانشجویان رشته حقوق کتب مناسبی می باشد اما برای دانشجویان سایر رشته ها و مردم عادی که به صورت تخصصی به مباحث حقوقی نمی پردازند، نیاز به نگارش کتابی با زبان و بیان ساده است تا افراد فوق الذکر بتوانند با استفاده از حداقل مطالب، حداکثر بهره را ببرند. به علاوه، در اکثر کتبی که در زمینه کلیات و مبانی حقوق به چاپ رسیده اند صرفاً مبانی و کلیات حقوق بررسی شده و بحثی از قانون اساسی و کلیات آن به میان نیامده است، لذا بر آن شدیم تا کتابی را به رشته تحریر در آوریم که هم دارای زبانی ساده و هم در بر گیرنده مباحث کلی و مهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باشد، زیرا قانون اساسی هر کشوری، مهم ترین و اساسی ترین قانون آن کشور است که یادگیری اصول آن بر هر فردی –به عنوان تبعه آن کشور- لازم و ضروری می نماید.

 از سال 1388 به بعد که در دانشکده خبر میبد، به تدریس درسی با عنوان "مبانی حقوق و قانون اساسی" مشغول شدم، متوجه شدم که متاًسفانه تعداد زیادی از مردم کشور عزیزم ایران، با اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بیگانه اند، امری که بر اینجانب گران آمد، لذا پیشنهاد نگارش کتابی را با عنوان "مبانی حقوق و قانون اساسی" –که یکی از دروس دانشجویان رشته "روابط عمومی" می باشد- به یکی از همکاران نمودم و ایشان نیز آن را پذیرفت.

 

مطالب این کتاب به دو بخش کلی "مبانی حقوق" و "مبانی قانون اساسی" تقسیم شده است تا هم به کلیات و مبانی اصلی حقوق و هم مبانی قانون اساسی، به ویژه در بحث نهاد رهبری و قوای سه گانه پرداخته شود.

در کتاب حاضر سعی نگارندگان بر این

بوده که اولاً کتاب دارای زبانی ساده و قابل فهم برای همگان باشد و ثانیاً حتی الامکان در نگارش مطالب رعایت ایجاز و اختصار گردد، تا همه ایرانیان و به خصوص دانشجویان رشته روابط عمومی بتوانند کمال بهره را از این کتاب ببرند و ما را از اشکالات، کاستی ها و نقایص کتاب آگاه ساخته تا در صدد رفع آنها برآئیم. 

 

 

مولفان کتاب: علی اصغر گل محمدی شورکی، محمد حسین فلاح یخدانی

تعداد صفحات کتاب : 168

سایز کتاب: رقعی

فروش کتاب با 20 درصد تخفیف در فروشگاه نشر بهتاپژوهش 9500 تومان

شماره تماس جهت خرید کتاب با 20 درصد تخفیف :  09130002502 یا 03112666635   

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کتاب به قسمت فروشگاه  سایت مراجعه نمایید.

 ارسال کتاب به سراسر کشور به هر تعداد

چاپ کتاب، فروش کتاب، کتاب فروشی، طراحی جلد کتاب، طراحی و گرافیک