چاپ و فروش کتاب مازها (تقویت ادراک دیداری کودکان)

 اگر می خواهید کودکتان در خواندن، به دقت کلمات را ببیند، در نوشتن به جهت، مکان و تعداد نقاط، دندانه ها و سرکش ها توجه نماید، و در ریاضیات شکل ها را به درستی بشمارد، در محاسبات اعداد را جا نیاندازد، به علامت ها اهمیت دهد، و مساله ها را به خوبی درک کند، مجموعه ی حاضر را به شما پیشنهاد می کنیم.
این مجموعه به شیوه ای سرگرم کننده، تاثیر شگرفی بر توانایی های تحصیلی کودکان خواهد داشت.

مجموعه کتاب های تقویت مهارت های ادراک دیداری با سه عنوان؛ تقویت دقت دیداری، روابط فضایی و مازها برای سنین پیش از دبستان و دبستان طراحی شده اند.
هدف این مجموعه ارائه تمرین های عملی برای افزایش و بهبود دقت دیداری، جهت یابی، آگاهی از وضعیت در فضا، ادراک فضایی و حل مساله دیداری ـ فضایی می باشد و جز اولین مجموعه تمرین های مداد کاغذی در ایران به شمار می رود.
در کتاب دقت دیداری از این مجموعه، کودک می باید تفاوت بین دو تصویر را با دقت مشخص نماید.
در کتاب روابط فضایی با ارائه ی تمرینات نقطه به نقطه از کودک می خواهیم تا نقاط را مانند الگو به هم وصل کند. و در کتاب مازها، با نمایش مسیرهای پیچ در پیچ کودک باید بهترین راه را انتخاب کند تا بدون برخورد به خطوط و عبور از راه های بن بست به مقصد برسد.
در کلیه کتاب های این مجموعه تمرین ها از ساده به دشوار ارائه شده اند. این مجموعه می تواند والدین، مربیان، و درمانگران را در ارتقا سطح ادراک و دقت دیداری کودکان کمک نماید و با تاثیر غیر مستقیم بر میزان توجه کودکان به نقاط، سرکش ها، دندانه ها، نوع حروف مورد استفاده در کلمات، جهت نوشتن حروف و اعداد، و تعقیب چشمی متن، موجب بهبود و پیشرفت تحصیلی آن ها گردد.
استفاده از این مجموعه در مقطع پیش از دبستان می تواند فرصتی طلایی برای فراگیری مهارت های اساسی و پیش نیاز تحصیل در مقطع دبستان را فراهم آورد.
این مجموعه بویژه می تواند مربیان و والدین کودکان دارای اختلال یادگیری را از جستجو برای یافتن تمرین های مناسب برای توانبخشی و بازپروری ادراک دیداری بی نیاز سازد. و فعالیتی سودمند برای استفاده در گروه های استثنایی بیش فعال، کم توان ذهنی، و ناشنوا باشد.

 

 

 

انسان حدود 80 درصد اطلاعات محیط پیرامون خود را از طریق حس بینایی کسب می کند. اما آنچه انسان می بینند تنها تصویر آن چیزی که بر روی شبکیه افتاده نیست، بلکه این تصاویر باید در مغز مورد پردازش و معنابخشی قرار گیرند، تا آنچه می بینیم را خلق کنند. انسان برای کسب اطلاعات صحیح و کارآمد از کانال بینایی، نیازمند توانایی ادراک دیداری است. ادراک دیداری یکی از فرایندهای روانشناختی پایه است که نقش مهمی در کارکردهای هوشی و تحصیلی افراد دارد. هر چند در دوران کودکی بخش اعظم یادگیری های کودکان از طریق حس بینایی کسب می شود،

اما تا کنون کتاب های بسیار کمی در جهت پرورش و تقویت ادراک دیداری کودکان به چاپ رسیده است، حال آن که نقص و ضعف در این زمینه منجر به مشکلات تحصیلی مانند؛ عدم تشخیص جهت حروف و اعداد مشابه از یکدیگر، اشکال در نقطه گذاری حروف و کلمات، سردرگمی نسبت به جهت نوشتن از راست به چپ یا چپ به راست در ریاضیات و فارسی، و بی توجهی نسبت به تعداد دندانه ها، نقاط و سرکش ها در حروف و کلمات می گردد. همچنین مشکلات غیر تحصیلی مانند؛ گم شدن در موقعیت های مکانی جدید، بی توجهی نسبت به محرک های دیداری در محیط اطراف، و حتی مشکلات اجتماعی مانند عدم درک درست حالات چهره و بدن اطرافیان، و در نتیجه ناتوانی در ارتباط موثر و کارآمد، می تواند ناشی از ضعف در زمینه ی ادراک دیداری باشد. در حقیقت اگر کودکان را در زمینه ی ادراک دیداری تقویت نکنیم، ممکن است با کود كانی روبرو شویم که با وجود چشم های سالم، قادر به استفاده موثر از بينايي خود نیستند.

از آن جا که قلمرو وسيع ادراك ديداري دارای خرده مهارت هاي متعددي است، در کتاب حاضر برنامه ریزی دیداری ـ حرکتی مورد توجه است. تمرین های ارائه شده در این کتاب می توانند؛ موجب تقویت توانایی برنامه ریزی، آگاهی فضایی، جهت یابی، و نیز افزایش توانایی تعقیب دیداری، هماهنگی چشم و دست و توانایی بازداری در کودکان شود.

این مجموعه با هدف تقویت مهارت های ادراک دیداری کودکان عادی و استثنایی تنظیم شده، و به عنوان یکی از ضرورت های برنامه توانبخشی کودکان دارای نیازهای ویژه از جمله کودکان دارای اختلال یادگیری پیشنهاد می گردد.

تلاش مجموعه حاضر بر آن است، تا با تقویت توانایی های پایه مانند؛ دقت و توجه دیداری، ادراک فضایی،  برنامه ریزی و حل مساله فضایی، موجب بهبود کارکردهای تحصیلی و تحولی کودکان گردد.

کتاب حاضر با توجه به توانایی های هر کودک، می تواند در مقاطع پیش دبستان یا دبستان مورد استفاده قرار گیرد. 

 

فروش کتاب در کتاب فروشی بهتانشر با 20 درصد تخفیف

 کتاب فروشی نشر بهتاپژوهش 03112666635 & 09130002502

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کتاب به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

جهت مشاهده سایر کتاب های چاپ شده کلیک کنید

پر فروش ترین کتاب های کتاب فروشی بهتانشر

تازه های نشر