نشر بهتاپژوهش صفحه آرایی کتابهای شما را با برنامه حرفه ای این دیزاین با کمترین هزینه و بسیار شکیل انجام خواهد داد

 

مشاهده نمونه صفحه آرایی انجام شده نشر بهتاپژوهش

 

هزینه صفحه آرایی حرفه ای کتاب در سال 1395 هر صفحه فقط 1500 تومان

 

نکات مهم در صفحه آرایی کتاب:

بيرون علامت پرانتز و كلمات قبل و بعد يك فاصله (Space) باشد.             مثل : چاپ کتاب (اخذ مجوز و چاپ کتاب) در نشر بهتاپژوهش

داخل علامت پرانتز فاصله اي نباشد و حروف داخل به پرانتز بچسبند.         مثل: (نشر بهتاپژوهش) (برآورد هزینه چاپ کتاب) (کتاب فروشی بهتاپژوهش)

قبل از كاما و نقطه فاصله اي نباشد.                                                مثل:  فروش کتاب،  بخشی از خدمات نشر بهتاپژوهش می باشد.

بعد از كاما و نقطه يك فاصله باشد                                                  مثل: نشربهتاپژوهش، کتاب شما را با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت چاپ نماید.

بين كلمات فقط يك فاصله باشد و دو يا بيشتر فاصله نباشد.

در كلمات دو كلمه اي مثل (مي باشد) بين مي و كلمه بعد نيم فاصله باشد و نوعي نيم فاصله كه هميشه دو حرف پشت سر هم باشند.

در كتابهاي تاليف و ترجمه موقع نوشتن شناسنامه كتاب دقت شود كلمه تاليف و ترجمه صحيح انتخاب شود.

 در كتابهاي وزيري و رقعي بهتر است که تعداد صفحات كتاب مضربي از هشت باشد.

مطالب زير نويس جداول و عكس ها حتي المقدور در همان صفحه عكس يا جدول باشد.

فونت بين 12-13 و در كتابهايي كه مي خواهيم حجمش كم باشد از فونت بي نازنين و در صورتيكه بخواهيم حجمش زياد شد از بي رويا و يا بي لوتوس استفاده شود.

بسته به حجم دلخواه كتاب فاصله بين خطوط از 1 و حداكثر تا  1.4 باشد.

زير نويس ها دقت گردد شماره گذاري ها صحيح و در هر صفحه از شماره 1 شروع شده باشد، شماره فارسي يا انگليسي صحيح باشد همچنين سمت راست يا چپ بودن زيرنويس ها درست باشد.

 در شماره گذاري صفحات و نوشتن عنوان كتاب و عنوان فصول صفحات زوج و فرد رعايت و دقت گردد. (صفحات سمت راست شماره های زوج و سمت چپ شماره های فرد)

نحوه قرار دادن سر صفحه در برنامه ورد: 

 سرصفحه (و یا) پاصفحه یکی از امکانات به ظاهر ساده ولی پیچیده برنامه ورد هست.

سرصفحه امکانی است که به شما این توانایی را می‏دهد که حداقل برای صفحات متن خود شماره صفحه درج کنید.
بهترین حالت استفاده از سرصفحه هنگامی است که شما سرصفحه را طوری تنظیم می‏کنید که به صورت خودکار، عنوان فصل شما در سرصفحه تکرار شود. یا اینکه فرض کنید شما در حال طراحی یک فرهنگ لغت هستید که می‏خواهید اولین و آخرین کلمه فرهنگ لغت شما برای راحتی خواننده، در سرصفحه درج شود.
نمی‏دونم تا به حال فایل متن یک کتاب به دست شما رسیده که هرکدوم از فصل‏های اون در یک فایل ذخیره شده باشه؟؟!
وقتی که از تهیه‏کننده این فایل سؤال می‏شه که چرا هر فصل از کتاب را در یک فایل جدا ذخیره کردی، پاسخ می‏ده: «می‏خواستم سرصفحه‏های متفاوتی برای هر فصل داشته باشم».
با ما همراه باشید تا مهارت کامل رو در ایجاد سرصفحه و تنظیمات اون به دست بیارید.

در ابتدا لازم است که با مفهوم Section یا بخش، آشنا بشیم. سکشن در ورد از طریق یک علامت شناخته می‏شود. برای اینکه یک سکشن یا بخش جدید در متن خود ایجاد کنید از منوی Insert گزینه break… را انتخاب کنید. از پنجره‏ای که باز خواهد شد، Next page را انتخاب کنید. از این طریق شما قادر خواهید بود متن خود را به بخش‏های مختلف تقسیم کنید.
حالا برای اینکه بتوانید سرصفحه‏های متفاوتی را ایجاد کنید لازم است تنظیماتی را در page setup اعمال کنید:
از منوی File گزینه …Page setup را انتخاب کنید یا اینکه بر روی قسمت تیره خط‏کش صفحه دوبار کلیک کنید تا پنجره page setup نمایان شود.
در برگه layout و در قسمت Headers and footer دو گزینه مشاهده می‏کنید. اگر گزینه different odd and even را انتخاب کنید، می‏توانید تعریف‏های متفاوتی را برای صفحات زوج و فرد متن خود انتخاب کنید و اگر گزینه different first page را انتخاب کنید، می‏توانید یک تعریف متفاوت هم برای صفحات ابتدایی سکشن ایجاد کنید. صفحات ابتدایی سکشن‏ها صفحاتی هستند که بعد از علامت section break که از طریق Insert>break…>Next page درج می‏شوند، قرار می‏گیرد.
بنابراین اگر بخواهید صفحات ابتدای فصل شما سرصفحه نداشته باشند، باید گزینه different first page را در قسمت تنظیمات صفحه یا همان page setup علامت بزنید.
با علامت زدن این دو گزینه در page setup شما قادر خواهید بود برای متن خود سه نوع سرصفحه تعیین کنید: یکی برای صفحات ابتدایی فصل که معمولاً متن آن از یک‏سوم دوم صفحه شروع می‏شود و عنوان در وسط صفحه قرار می‏گیرد؛ یکی برای صفحات زوج و دیگری برای صفحات فرد.
برای اینکه بتوانید برای فصل‏های مختلف، سرصفحه‏ های مختلفی داشته باشید، به روش زیر عمل کنید:
۱. همان طور که گفته شد بخش‏ها را با علامت section break از همدیگه جدا کنید.
۲. از منوی View > header and footer قسمت درج سرصفحه / پاصفحه را فعال کنید.
۳. با کلیک بر روی کلیدهای (show next) و یا (show previous) بین سرصفحه‏ های مربوط به هر بخش، حرکت کنید و در ابتدای بخشی که می‏خواهید سر صفحه مجزا برای آن تعریف کنید، توقف کنید.
۴. با کلیک بر روی کلید (link to previous) ارتباط بین سر صفحه جاری را با سرصفحه‏ های قبل، قطع کنید.
اکنون می‏توانید برای بخش جدید، سر صفحه جدید را به دلخواه خودتان انتخاب کنید، بدون اینکه سر صفحه صفحات بخش‏های دیگر تغییر کند.

09130002501

09130002502