نشر بهتاپژوهش در تلفن همراه شما

از طریق وایبر، تلگرام و لاین

٠٩١٣٠٠٠٢۵٠١ استعلام قیمت چاپ

09130002502  فروش کتب

٠٩١٣٠٠٠٢۵٠٣ پیگیری طراحی

09130002504  گرافیست انتشارات

  • روش هایی جهت بازاریابی و فروش کتاب برای نویسندگان

هیچ کتابی بطور اتفاقی پرفروش نمی شود. فروش کتاب نیز مثل هر محصولی به بازاریابی و معرفی نیاز دارد. اگر شما نویسنده کتابی هستید، بیشترین انگیزه را برای بازاریابی کتاب خ دارید.

در اینجا به چند روش ساده برای بازاریابی کتاب می پردازیم.

1- تمامی مجلات یا سایت هایی را که بخش معرفی و فروش کتاب دارند، بیابید و مطابق با ساختار مجله یا سایت، اطلاعات کتاب خود را ارسال کنید تا در بخش معرفی کتاب قرار گیرد.

(لینک مطلبی که در خصوص معرفی و فروش کتاب شما در سایت هست را به دیگران معرفی نمایید تا آنها با کلیک کردن بر مطلب، سبب محبوبیت آن در موتورهای جستجو گردند)

2- در سمینارها و همایش های وابسته به زمینه کاری خود، سخنرانی کنید و در بخش معرفی سخنران، خود را به عنوان نویسنده کتاب ... معرفی کنید. با برگزار کننده سمینار صحبت کنید تا کتاب شما برای فروش در سمینار عرضه شود.

3- خلاصه ای از کتاب خود را در 8 صفحه تهیه کرده و آنرا بصورت pdf در اینترنت منتشر کنید. در این فایل الکترونیکی روش تالیف کتاب را توضیح دهید. این فایل را به ده ها وب سایت رایگان کتاب های الکترونیکی آپلود کنید.

4- 100 نسخه از کتاب خود را برای بازاریابی اختصاص دهید و برای تمامی مجلات و نشریات بفرستید و به آنان هدیه بدهید، شاید یکی از آنها مقاله ای درباره کتابتان بنویسد

5- کتاب را در جاهای نامعمول بفروشید. بسیاری از نویسندگان و مولفین کتاب با این روش مخالفند، ولی نتایج آن می تواند فوق العاده باشد. مثلا کتاب های کامپیوتری در فروشگاه های تجهیزات کامپیوتری، بسیار بیشتر از کتابفروشی ها به فروش می رود، یا کتاب کیک شکلاتی در قنادی ها

6- در شبکه های اجتماعی یا گروه های گوگل و یاهو، در صفحات و گروههای مربوط به کتاب خود عضو شده و کتاب خود را معرفی نمایید

7- چکیده ای از کتاب خود را بصورت صوتی با صدای خودتان تهیه کنید و بر پیغامگیر تلفنی قرار دهید. در تبلیغات اعلام کنید برای شنیدن خلاصه کتاب در 5 دقیقه به صورت کاملا رایگان با شماره تلفن شما تماس بگیرند.

8- بخش هایی از کتاب را به صورت مقاله به وب سایت ها و همچنین مجلات ارسال کنید. در زیر مقاله بنویسید که منبع این مطلب، کتاب ... است.

9- در معرفی خودتان اینطور بگویید: من ... نویسنده کتاب ... هستم. خیلی از افراد بیش از خودتان، درباره کتابتان کنجکاو می شوند و فرصتی برای معرفی کتاب پیش می آید.

10 - کتاب خود را به عنوان هدیه ای مناسب معرفی کنید و توضیح دهید که این کتاب برای چه افرادی می تواند مفید واقع شود و چرا هدیه ای مناسب برای این افراد است.