طراحی، چاپ و فروش کتاب شمیسه لندنیه و سدیره ناسوتیه در نشر بهتاپژوهش

ميرزا محمد باقر بواناتي ملقب به ابراهيم جان معطر در روستاي مُنج از بخش مزایجان بوانات فارس در سال 1247 هجری قمری به دنيا آمد. نام پدرش صابر و از اهالي شيدان بوانات و مادرش از اهالي شهر مزايجان بوانات بود.
ميرزا محمد باقر بواناتي از كساني است كه بيشتر به عنوان يك دانشمند و روشنفكر شناخته مي‌شود تا يك شاعر. او به كشورهاي زيادي سفر مي كند و بر دانش خويش مي‌افزايد. روح حقيقت جوي او به هر سو سر مي كشد تا فلسفة حيات را دريابد، به مطالعه دربارة دين مسيحيت مي پردازد و مدت زماني نيز اين كيش را مي پذيرد و تمام زواياي آن را مي كاود، اما سرخورده از يافتن مقصود، به آيين يهود روي مي آورد و در آن به تحقيق و تفحص مي‌پردازد و به مقام خاخامي دست مي يابد، اما اين آيين نيز نمي‌تواند او را راضي كند، زماني را در سردرگمي و حيرت و بدون پايبندي به هيچ آييني سپري مي كند تا آن‌كه بار ديگر به قرآن رجوع مي كند و هدايت مي‌شود و براي رستگاري تنها كتاب خدا، قرآن را كافي مي داند و از آن پس تمام تلاش خود را در جهت دعوت و تبليغ دين اسلام به كار مي بندد.
او در ايران تقريباً گمنام است، اما در بيرون از مرزهاي اين سرزمين شناخته تر است. همانطور كه ادوارد براون مي‌گويد، او اولين آموزگار زبان فارسي است و از اين جنبه نيز بررسي احوال و زندگي او قابل توجه است.از جنبة ديگر او استاد تفسير و مباحث ديني و مناظره است و گذشته از ادوارد براون، افرادي همچون شيخ محمد عبده، مفتي مصري و احمد مدحت روزنامه نگار و نويسندة ترك نيز از شاگردان او بودند و با سید جمال الدین اسدآبادی نیز رابطه ای نزدیک داشت.
مؤلف تذكرة شعاعيه سال وفات او را در حدود 1309 قمري مي نويسد (شعاع شيرازي،1380،472). مهدي بامداد وفات او را در حدود سال 1310 قمري برابر با 1271 خورشيدي مي نويسد(بامداد،1371،213). ركن زاده آدميت وفات بواناتي را در سال 1310 قمري مي‌داند و مي‌نويسد كه پس از آزادي از زندان ناصرالدين شاه به مرض وبا مبتلا مي‌شود و پس از سه روز از دنيا مي رود و در مقبرة عمومي واقع در چهار راه حسن آباد تهران به خاك سپرده مي‌شود.(ركن زاده، 1337،417)

قیمت با 20 درصد تخفیف 3200 تومان

تعداد صفحات کتاب 152 صفحه

 سایز کتاب: رقعی

فروش کتاب 

شماره تماس جهت خرید کتاب:   09130002502  -   03132666635

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کتاب به قسمت فروشگاه  سایت مراجعه نمایید.