چاپ کتاب و فروش کتاب ترانه رنگ در انتشارات بهتاپژوهش

مطالعات فولکلور سابقه ای نه چندان طولانی در جهان دارد و در کشور ما بنا بر شرایط و امکانات این سابقه بسیار محدود تر و شروع آن از سالیان نزدیک تر است. در استان کهگیلویه و بویر احمد که یکی از استان هایی است که باید در این عرصه با توجه به موقعیت های خاص جغرافیایی ، بافت جمعیتی و مردم شناسانه آن، پیشرو و پیش قراول می بود نیز فعالیت های چندانی صورت نگرفته است. با مطالعات مختلف و احساس نیازی که در این عرصه می شد تلاش شد تا این راستا اقداماتی به انجام برسد ، اما طبیعی است که هر کار تحقیقاتی و بخصوص تحقیقات میدانی  آن هم از نوعی که منابع و ماخذی موجود نیست مضاف بر نیاز به وقت فراوان هزینه های مادی و همکاری گروههای هنری و سازمان های فرهنگی و هنری را می طلبد ، اما متاسفانه باور مند نمودن مسئولین به این گونه نیاز ها خود بیشتر انجام آنها نیاز به وقت و زمان دارد.

پژوهش موجود در تلاش است تا ضمن ارائه تاریخچه بسیار مختصر از استان در شناسایی استان و ارائه تصویری از موقعیت و ویژگی خاص آن کوشا باشد و در بخش دیگر به ارائه تاریچه فولکلور و ادب عامه بپردازد تا پس از آن بتواند در ارائه ویژگی های علمی رنگ شناسی  به جایگاه استان از نظر فولکلور، ادب عامه، و رنگ شناسی در باور ها عقاید، هنر و صنایع دستی، لباس و پوشاک  نیز نیم نگاهی داشته باشد .

رنگ و رنگ شناسی مقوله ای است که کمتر به آن توجه می شود بنا براین تلاش  شده است  تا در این باره اگر چه نه بصورت کامل ولی در حد توان جایگاه آن را در استان بررسی نماید . امید است که این مورد توجه و اقبال دوستداران فرهنگ و ادب در استان و سایر پژو هشگران محترم فرهنگ عامه و علاقه مندان به هنر این مرز و بوم قرار بگیرد.

هر گوشه از زندگی  زیبای عشایر استان چنان پر رمز و راز است که نگارش کتابها نیز نمی تواند به رمز گشایی درست و به حق کمک شایانی بنماید چرا که اینان از مقولاتی هستند که در فرا متن قرار گرفته و قالب کلمات  توان به تصویر کشیدن آن ها را ندارد، اما به حکم وظیفه تلاشی است نا پخته که تیشه نقد پیکر تراشان محبت را بوسه مودت می زند.

 مولف کتاب: سید فیض الله افرازی زاده

تعداد صفحات کتاب: 132

سایز کتاب: رقعی

فروش کتاب انتشارات بهتاپژوهش

 

شماره های تماس انتشارات جهت خرید کتاب با تخفیف: 09130002502 و 09130002501. 02166400220

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کتاب به قسمت فروشگاه  سایت مراجعه نمایید.