چاپ و فروش کتاب ایل و کفترک (ایل و کفت و ترک)

خلاصه ای از کتاب

 با توجه به اینکه تا سال 1343 در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر از شهر و شهرنشینی و تمدن شهری نبود، فقط در دوگنبدان شرکت نفتی ها خانه هایی بنا کرده بودند، عده ای هم دور آنها جمع شده، ساخت و سازهایی نموده و ساکن شده بودند و شهرک کوچکی بوجود آمده بود. اکثر قریب به اتفاق مردم این استان بصورت عشایری ییلاق و قشلاق می کردند. خبری از جاده، ماشین و امکانات رفاهی نبود. با ظهور تمدن شهرنشینی و امکانات رفاهی و تشکیلات اداری نسل جوان امروز استان ما و حتی بسیاری از هموطنان که چندان اطلاعاتی از برخی فرهنگ، آداب و رسوم و وضعیت زندگی ایلیاتی ندارند، برخی را به بی‫فرهنگی متهم می‫کنند در صورتی‫که در اشتباهند. 

در ایل آداب و رسوم، دارای تعهد و خصایل حسنه‌ای بود که متأسفانه امروزه کمرنگ شده و خبری از بعضی از آنها نیست. لکن نظر به اینکه این‫جانب یک عشایری هستم و در عشایر بزرگ شده‫ام، خاطراتم را به عنوان نمونه یک قسمت از کوچ ایل از قشلاق بسوی ییلاق به عنوان ایل و کَفتَرک (کفَت و تَرَک) ارائه نموده‫ام.

در این نوشتار توضیحاتی نسبت به باورها، وضعیت معیشت، طریقه زندگی، نوع لباس و چگونگی حاکمیت محلی بر ایل، بایدها و نبایدها، آداب و رسوم، وضعیت جغرافیایی، ییلاق‌ها و قشلاق‌ها، دشواری کوچ، راه‫ها، سختی‫ها، خوشی‫ها و بطور کلی آن‫چه در ایل می‫گذشت در این مفاد مطرح و یا اشاره شده است. آنچه نوشته ام حقیقت است. قصه و افسانه نیست، واقعیت را عنوان نموده‫ام. همه را در ایل شاهد و آگاه بوده‫ام. بعضی از داستانها پیامهایی دارند. امیدوارم که مورد قبول نسل جوان و نسلهای آینده قرار بگیرد و خصلتهای خوب و پسندیدۀ گذشتگان را فراموش نکنند، آنها را سر لوحۀ زندگی خود قرار دهند. 

 


 

مولف کتاب: فایز پارسا نسب

سایز کتاب: وزیری

تعداد صفحات کتاب: 112

فروش کتاب با 20 درصد تخفیف 4000 تومان در کتاب فروشی انتشارات بهتاپژوهش

شماره تماس جهت خرید کتاب:09130002502-03112666635

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کتاب به قسمت فروشگاه و کتاب فروشی سایت مراجعه نمایید.

استعلام هزینه چاپ کتاب

 کتاب فروشی نشر بهتاپژوهش 03112666635 & 09130002502

 فروش کتاب با 20 درصد تخفیف در فروشگاه نشر بهتاپژوهش 

ارسال کتاب به سراسر کشور

 تماس با 03112666635 یا  09130002502

  استعلام هزینه چاپ کتاب

 فروش کتاب در کتاب فروشی بهتاپژوهش

فروش کتاب در فروشگاه نشر بهتاپژوهش 


 جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کتاب به قسمت فروشگاه  سایت مراجعه نمایید.

 ارسال کتاب به سراسر کشور به هر تعداد

انتشارات بهتاپژوهش مشاور و مجری در امر چاپ کتاب ، نشر کتاب ، صفحه آرایی کتاب ، طراحی جلد کتاب و طراحی و گرافیک و ...